Hamile Rehberi, Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Bebek ve Anne Sağlığı Bilgileri, Hamile Kalmak, Hamile Olmak, Gebelik ve Hamilelik Hakkında Bilgiler, Doğum Rehberi, Hamilelik Sorunları Rehberi

Anne, Bebek ve Oyuncak Ürünleri Ucuza Satın Al

  

     Ana Sayfa
     Hamilelik
     Çocuk Bakımı
     Diyet
     Vitaminler
     Kadın Sağlığı
     Güzellik
     Bebek İsimleri
     Bebek Örgüleri
     Kadın Haberleri

  Arama Kriteri:    
Okul kantinindeki tehlike!
Okul kantinlerinden alışveriş yapan çocukların dişleri tehlikede!

İstanbul Dişhekimleri Odası Toplum Ağız Diş Sağlığı Komisyonu, okul kantinlerinden alışveriş yapan çocukların sağlıksız beslendiklerine dikkat çekerek, beslenmeye dikkat edildiği taktirde diş çürümelerinin de önüne geçilebilmesinin mümkün olduğuna dikkat çekti.
Açıklamaya göre yiyeceklerin doğru zaman aralıklarıyla ve bilinçli olarak tüketilmesi gerekiyor. Dişlerin sabah kahvaltıdan sonra ve gece yatmadan önce olmak üzere günde iki kez fırçalanmasının çocuklarda diş çürümelerini önlediğini belirten uzmanlar, ayrıca öğün aralarında sıkça besin tüketmenin de diş çürümelerini önemli ölçüde artırdığı yönünde uyarıyor. Bunun için çocukların en azından ağızlarını suyla çalkalaması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, beslenme saatlerinde bisküvi, kek gibi rafine undan yapılmış, yüksek oranda şeker içeren ürünlerin tüketilmesini azaltılmasını, elma, havuç, salatalık gibi yiyeceklerin tüketiminin artırılmasını önerdi.
Uzmanlar özellikle peynirin diş çürüklerini önlemeye yaradığını belirtiyor. Sağlıklı dişlere sahip olunsa da yılda iki kez diş hekimi kontrolüne gitmek de ihmal edilmemesi gerekenler arasında bulunuyor.


Bu bilgi 2226 kez okunmuştur.

Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Gebe ve Hamile Sağlığı Bilgileri