Hamile Rehberi, Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Bebek ve Anne Sağlığı Bilgileri, Hamile Kalmak, Hamile Olmak, Gebelik ve Hamilelik Hakkında Bilgiler, Doğum Rehberi, Hamilelik Sorunları Rehberi

Anne, Bebek ve Oyuncak Ürünleri Ucuza Satın Al

  

     Ana Sayfa
     Hamilelik
     Çocuk Bakımı
     Diyet
     Vitaminler
     Kadın Sağlığı
     Güzellik
     Bebek İsimleri
     Bebek Örgüleri
     Kadın Haberleri

  Arama Kriteri:    
"Yiyorum Büyüyorum"

Zümrüt Özkan Anjuere, Alfa Yayınları'ndan çıkan kitabında, 2-3 yaş çocukların severek yiyebileceği besleyici tariflere ve annelere tüyolara yer veriyor

Zümrüt Özkan Anjuere, 3 yaşında bir çocuk sahibi. Bu yaştaki çocukların yemek yememe ve yemek seçme gibi sıkıntılar yaşamaları ve onları besleyenlere zor anlar yaşatmalarını anlayan biri olarak, edindiği deneyimleri kitabı vasıtasıyla aktarıyor.
"Yiyorum Büyüyorum" adlı çocuk yemekleri kitabında, çocuklar için hem lezzetli hem besleyici özel tariflere yer veren Anjuere, "Tarifini verdiğim yemekler lezzetli olmalıydi ki yesinler, besleyici olmalıydı ki büyüsünler" diyor.
Dokuz başlık altında sunulan metinlerde, çocukların kendilerine yeni olan yemeklere nasıl daha çabuk adapte olabilecekleri konusunda tüyolar yeralıyor.
Zümrüt Özkan Anjuere, kitabını hazırlarken sadece annelerin değil, çocukların da ilgisini çekmeyi benimsemiş. Bunu da şu cümleleriyle özetliyor:
"Ülkemizde çocukların kitap okuma alışkanlığını çok geç edinmeleri sebebiyle kitabımın içerisine çocukların dikkatini çekeceğini tahmin ettiğim illustrasyonlar ekledim. Böylece anneler tarifleri okurken, çocukların da resimlere bakarak bir kitabı ellerinde tutma ve sayfalarını karıştırma alışkanlığını edinebileceklerini düşündüm. Kısaca hedef kitlem hem anneler hem çocukları oldu."
Çocuk Eğitimi Uzmanı ve Beslenme Uzmanı tarafından incelenen kitap, 102 sayfadan oluşuyor.

KİTAPTAN BÖLÜMLER
"Yiyorum Büyüyorum" adlı kitapta anne-çocuk-yemek üçgenini anlatan düz metinler, 9 başlık altında sunuluyor:
*Yer mi Sever mi?
*Kola
*Küçük Beden Büyük Beyin
*Uğraşma Anne
*Pütürlü Olmaz Yeşil Olmaz
*Hoplama Zıplama Atıştırma
*Düdük Makarna
*Dikkat
*Öneriler
Kitapta ayrıca 10 kategori altında toplanmış 109 yemek tarifi yeralıyor.
*Çorbalar *Sebzeler *Makarnalar *Pilavlar *Tavuklar *Etler *Balıklar *Börekler *Yumurtalar *Tatlılar
Bu bilgi 3467 kez okunmuştur.

Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Gebe ve Hamile Sağlığı Bilgileri