Hamile Rehberi, Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Bebek ve Anne Sağlığı Bilgileri, Hamile Kalmak, Hamile Olmak, Gebelik ve Hamilelik Hakkında Bilgiler, Doğum Rehberi, Hamilelik Sorunları Rehberi

Anne, Bebek ve Oyuncak Ürünleri Ucuza Satın Al

  

     Ana Sayfa
     Hamilelik
     Çocuk Bakımı
     Diyet
     Vitaminler
     Kadın Sağlığı
     Güzellik
     Bebek İsimleri
     Bebek Örgüleri
     Kadın Haberleri

  Arama Kriteri:    
Ağrı kesicilere dikkat!..
ABD'de yapılan araştırmalar, hamilelikte kullanılan ağrı kesicilerin erkek bebeğin ileride cinsel isteğini azalttığını ortaya koydu


İngiltere'de yayımlanan Nature Neuroscience dergisi, Baltimore'daki Maryland Üniversitesi bilim adamlarından Prof. Margaret McCarthy ile ekibinin araştırmalarının sonucunda, kadınlara hamilelik döneminde ağrı kesicilerden kesinlikle uzak durmalarını önerdiğini bildirdi.
Araştırmaları sırasında, anne karnındaki bebeğin beynine testosteron hormonunun gönderdiği ve daha maskülin olunmasını sağlayan mesajları izlediklerini belirten Prof. McCarthy, bu emri taşımada prostaglandins adı verilen hormonun da hayati rol oynadığını kaydetti.
Ağrı kesici ilaçların hormonun üretiminde olumsuz rol oynadığını ve bebeğin ileride cinsel isteğini de olumsuz etkilediğini belirten bilim adamları, bu durumun farelerde yapılan deneylerde tespit edildiğini bildirdi.


Bu bilgi 4162 kez okunmuştur.

Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Gebe ve Hamile Sağlığı Bilgileri