Hamile Rehberi, Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Bebek ve Anne Sağlığı Bilgileri, Hamile Kalmak, Hamile Olmak, Gebelik ve Hamilelik Hakkında Bilgiler, Doğum Rehberi, Hamilelik Sorunları Rehberi

Anne, Bebek ve Oyuncak Ürünleri Ucuza Satın Al

  

     Ana Sayfa
     Hamilelik
     Çocuk Bakımı
     Diyet
     Vitaminler
     Kadın Sağlığı
     Güzellik
     Bebek İsimleri
     Bebek Örgüleri
     Kadın Haberleri

  Arama Kriteri:    
Şarap iç hamile kal!
30 bin kadının yaşam şekli ile hamile kalma süreleri arasındaki ilişki incelendidiğinde şarap içen kadınların, içmeyenlere ve başka içki içenlere oranla hamile kalma olasılığının daha fazla olduğu saptandıDanimarka'da yapılan bir araştırmada şarap içen kadınların hamile kalma olasılığnın daha yüksek olduğunu belirleyen araştırmacılar, bu etkinin şarabın içindeki maddeden ya da şarap içen kadınların yaşam tarzından kaynaklanabileceğini belirtti.

British Medical Journal dergisinde yayımlanan habere göre, Danimarkalı bilim adamları, hamile kalmak isteyen 30 bin kadının hamile kalma süresini, aldıkları alkolle karşılaştırdılar.
Araştırma başkanı Mette Juhl, katılımcıları bira, şarap, diğer alkollü içecekler ve içki içmeyenler olarak sınıflandırdıklarında, şarap içen kadınların en kısa sürede hamile kaldığının ortaya çıktığını söyledi.
Juhl, şarabın gebe kalma süresi üzerindeki etkisini henüz bilmediklerini belirterek, şarabın doğrudan değil, dolaylı bir etken de olabileceğine işaret etti.

Bu bilgi 8349 kez okunmuştur.

Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Gebe ve Hamile Sağlığı Bilgileri