Hamile Rehberi, Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Bebek ve Anne Sağlığı Bilgileri, Hamile Kalmak, Hamile Olmak, Gebelik ve Hamilelik Hakkında Bilgiler, Doğum Rehberi, Hamilelik Sorunları Rehberi

Anne, Bebek ve Oyuncak Ürünleri Ucuza Satın Al

  

     Ana Sayfa
     Hamilelik
     Çocuk Bakımı
     Diyet
     Vitaminler
     Kadın Sağlığı
     Güzellik
     Bebek İsimleri
     Bebek Örgüleri
     Kadın Haberleri

  Arama Kriteri:    
Hamilelikte sıcak tehlikesi...
Uzmanlar, sıcak havaların hamileliği yorucu ve riskli kıldığını belirterek sıcağa karşı uyarıyorlar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Tayfun Alper, hamilelerin günün sıcak saatlerinde korunmasız dolaşmalarının kan basıncında artışlara neden olabileceğini belirterek, ter emici, rahat, hafif ve kolay değiştirilebilir giysilerin tercih edilmesi gerektiğini bildirdi.
Hamilelerde yükselmiş vücut ısısı, gebeliği yorucu, hatta bazen riskli kılabiliyor. Bu nedenle hamilelerin günün sıcak saatlerinde korunmasız dolaşmaları istenmeyen hastalıklara neden olabilir. Hamileler özellikle güneş ışınlarının daha dik ve etkili olduğu 11.00-15.00 saatleri arasında dışarı çıkmamalı. Geniş kenarlı şapkalar, güneş ışınlarını yansıtan açık renkli giysiler ve sağlıklı güneş gözlükleri kullanılmalı. Güneş ışınlarından yararlanmak için, ışınların dik gelmediği, şiddetinin daha az olduğu sabah ve öğleden sonra tercih edilmelidir.
Hamilelikte vücudun kuru tutulmasını ve sık aralıklarla ılık duş alınmasını tavsiye eden Prof. Dr. Alper, idrar sırasında yanma meydana gelmesi ve sık idrara çıkma durumlarında hemen hekime başvurulmasını istedi.

Bu bilgi 4431 kez okunmuştur.

Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Gebe ve Hamile Sağlığı Bilgileri