Hamile Rehberi, Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Bebek ve Anne Sağlığı Bilgileri, Hamile Kalmak, Hamile Olmak, Gebelik ve Hamilelik Hakkında Bilgiler, Doğum Rehberi, Hamilelik Sorunları Rehberi

Anne, Bebek ve Oyuncak Ürünleri Ucuza Satın Al

  

     Ana Sayfa
     Hamilelik
     Çocuk Bakımı
     Diyet
     Vitaminler
     Kadın Sağlığı
     Güzellik
     Bebek İsimleri
     Bebek Örgüleri
     Kadın Haberleri

  Arama Kriteri:    
Cinsiyeti mevsim belirliyor
Bazı bilimadamları, hamile kalınan mevsimin çocuğun cinsiyeti üzerinde etkili olduğunu düşünüyor. Bu düşünceye göre, ilkbaharda hamile kalanlar kız çocuk sahibi oluyor...

İtalyan bilim adamlarına göre, döllenme zamanı, doğacak çocuğun cinsiyeti üzerinde etkili oluyor. Human Reproduction isimli tıp dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, İtalya'nın Modena kentindeki bir klinikte çalışan jinekolog Angelo Cagnacci ve ekibi, 14 bin kişinin verilerini inceledi.

Araştırma sonucunda, döllenme zamanı ile çocuğun cinsiyeti arasında bağlantı olduğu ortaya çıktı.

Cagnacci, Eylül ile Kasım ayları arasında hamile kalan kadınların çocuklarının erkek olma olasılığının yüzde 54 olduğunu belirterek, Mart, Nisan ve Mayıs aylarında hamile kalanların çocuklarının ise sadece yüzde 49'unun erkek olduğunu söyledi.

Doğurganlık oranının da mevsimlere göre değişkenlik gösterdiğini kaydeden Cagnacci, döllenme olasılığının, Eylül ve Kasım ayları arasında en yüksek seviyede olduğunu belirtti.

Bu dönemde erkek çocuk olasılığının daha yüksek oluşunun tesadüf olmadığını ifade eden Cagnacci, erkek bebeklerin yaşama şansının kız çocuklardan daha düşük olduğunu ve bu yüzden de doğanın, erkek çocukların doğum zamanını hamilelik ve doğum için en uygun zamana denk getirdiğini kaydetti.

Bu bilgi 15384 kez okunmuştur.

Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Gebe ve Hamile Sağlığı Bilgileri