Hamile Rehberi, Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Bebek ve Anne Sağlığı Bilgileri, Hamile Kalmak, Hamile Olmak, Gebelik ve Hamilelik Hakkında Bilgiler, Doğum Rehberi, Hamilelik Sorunları Rehberi

Anne, Bebek ve Oyuncak Ürünleri Ucuza Satın Al

  

     Ana Sayfa
     Hamilelik
     Çocuk Bakımı
     Diyet
     Vitaminler
     Kadın Sağlığı
     Güzellik
     Bebek İsimleri
     Bebek Örgüleri
     Kadın Haberleri

  Arama Kriteri:    
KISA... KISA... KISA...

Anne adayları için de küçük ama faydalı haberleri derledik. İşte bebeğiniz ve sağlığınız için unutulmaması gerekenler...
Çocuk, depresyon riskini artırıyor
ABD'deki Florida State Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre 'çocuk sahibi olmak depresyon riskini artırıyor'. Araştırma kapsamında 13 bin yetişkine, bir önceki hafta içinde ne sıklıkla kendilerini 'yalnız', 'kederli', 'kaygılı' hissettikleri ve 'yaptıkları işe odaklanmakta zorlanıp zorlanmadıkları' soruldu. Araştırmanın sonunda, çocuklu deneklerin çocuksuzlara oranla çok daha yüksek oranda depresyon semptomu gösterdiği bulundu. Özellikle 18 yaşın altındaki çocuklarıyla ayrı yaşayan ebeveynlerde depresyon riskinin daha yüksek olduğu belirlendi.


Nikotinli ürünler de bebeğe zarar veriyor
HAMİLELİĞİN ilk 12 haftasında nikotin içeren ürünlerin kullanılmasının bebeğe zarar verebileceği ortaya çıktı. İspanya'daki Valencia Üniversitesi'nden Dr. Maria M. Morales-Suarez-Varela ve ekibinin, hamileliklerinin 11 ila 25. haftalarındaki 76 bin 768 kadın üzerinde yaptığı araştırma, ilk 12 haftada nikotin sakızı ve bandı gibi ürünleri kullanan annelerin bebeklerinde doğuştan gelen rahatsızlık riskinin arttığını bildirdi.


Anneliği riske atmak istemeyenler için...
EUROFERTİL Üreme Sağlığı Merkezi Direktörü Dr. Hakan Özörnek, 'yumurta dondurma' yönteminin, erken yaşlarda kansere yakalanan kadınlar ile erken menopoza girme riski olan kadınların anne olma şansını sürdürebilmeleri için büyük bir avantaj olduğunu söyledi. 'Yumurta dondurma' işleminin geçen yıl yapılan yasal düzenleme sonucu uygulanabildiğini belirten Özörnek, "Bir yumurta 10-20 sene saklanabiliyor. İlaç tedavisiyle yumurta sayısı fazlalaştırılıyor, büyütülüyor, sonra alınıp donduruluyor. Bunun masrafı 1500 YTL; yıllık saklama ücreti de 400 YTL" diye konuştu.
Bu bilgi 5543 kez okunmuştur.

Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Gebe ve Hamile Sağlığı Bilgileri