Hamile Rehberi, Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Bebek ve Anne Sağlığı Bilgileri, Hamile Kalmak, Hamile Olmak, Gebelik ve Hamilelik Hakkında Bilgiler, Doğum Rehberi, Hamilelik Sorunları Rehberi

Anne, Bebek ve Oyuncak Ürünleri Ucuza Satın Al

  

     Ana Sayfa
     Hamilelik
     Çocuk Bakımı
     Diyet
     Vitaminler
     Kadın Sağlığı
     Güzellik
     Bebek İsimleri
     Bebek Örgüleri
     Kadın Haberleri

  Arama Kriteri:    
Çin'de bebeğin cinsiyetini öğrenmek yasak!

Bir çok çift için hamilelikte en önemli aylardır 4 - 5. aylar. Bebeğin cinsiyetini öğrenmek için kontrol zamanı iple çekilir. Ancak durum her ülkede aynı değil. Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip Çin'de, bebeğin cinsiyetini öğrenmek yasak!

Geçtiğimiz günlerde Çin'de ilginç bir karara imza atıldı. Doğacak bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesine yardım ederek, kürtaj yapılmasına yol açanlara hapis cezası verilmesi kararlaştırıldı. Söz konusu uygulama için Ceza Kanunu'nda yapılan değişiklik Çin Halk Meclisi Daimi Komitesi'nin devam eden toplantısına sunuldu.
Komitenin Hukuk İşleri Komisyonu Başkan Yardımcısı An Jian, bu düzeltmenin sağlık durumu gerektirmedikçe cinsiyet seçimini önlemeyi amaçladığını belirtti.
Yeni Çin Haber Ajansı'nın haberinde bebeklerin cinsiyetinin belirlenmesinin Çin'in bazı bölgelerinde cinsiyetler arası dengeyi bozduğuna, ülkenin nüfus yapısını tehlikeye attığına ve sosyal istikrarsızlığa yol açtığına dikkat çekildi.
Çin'in özellikle kırsal bölgelerinde aileler erkek çocuk sahibi olmak istiyorlar ve bazı birimler yasadışı şekilde ultrasonla bebeğin cinsiyetini ailelere açıklıyorlar. Yeni yasanın uygulamaya girmesi durumunda bu tür girişimlere ağır para cezası ve 3 yıla kadar hapis cezası verilecek.
Çin'de 1 kıza 1.19 erkek düşüyor. Bu konudaki dünya ortalaması 1'e 1.06 düzeyinde.Bu bilgi 9387 kez okunmuştur.

Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Gebe ve Hamile Sağlığı Bilgileri