Hamile Rehberi, Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Bebek ve Anne Sağlığı Bilgileri, Hamile Kalmak, Hamile Olmak, Gebelik ve Hamilelik Hakkında Bilgiler, Doğum Rehberi, Hamilelik Sorunları Rehberi

Anne, Bebek ve Oyuncak Ürünleri Ucuza Satın Al

  

     Ana Sayfa
     Hamilelik
     Çocuk Bakımı
     Diyet
     Vitaminler
     Kadın Sağlığı
     Güzellik
     Bebek İsimleri
     Bebek Örgüleri
     Kadın Haberleri

  Arama Kriteri:    
Kemoterapi görenler anne olabilecek
Prof. Dr. Oktay'ın çalışmasıyla, yumurtaları dondurulan meme kanseri olan kadınların doğurganlığı korunuyor

Dünyada ilk kez yumurta nakli gerçekleştirerek, kadınlarda menopoz ve kısırlığı kâbus olmaktan çıkaracak yolu açan Prof. Dr. Kutluk Oktay, bu kez her 8-10 kadında bir birinde görülen meme kanserinde, üremeyle ilgili umut verici çalışma gerçekleştirdi.
ABD'nin Cornell Üniversitesi Üremenin Korunması Bölüm Başkanı Oktay'ın çalışması, seçkin bilim dergilerinden "The Journal of Clinical Oncology"de yayımlandı. Standart üreme ilaçlarının östrojen seviyesini artırması, meme kanseri gelişimini tetikliyor. Ancak yeni çalışma, ileride anne olmak isteyen meme kanserli hastaların, kısırlığa yol açabilen kemoterapi öncesinde başvurabilecekleri bir uygulama.

İlk doğum yakın
Oktay, bu yöntemle oluşturulan embriyonun dondurulup meme kanseri tedavisini tamamlayan bir kadına transferin yapıldığını söyledi. Hamile kalan 35 yaşındaki kadının doğumunun yakın olduğu belirtti.
Bu bilgi 2349 kez okunmuştur.

Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Gebe ve Hamile Sağlığı Bilgileri