Hamile Rehberi, Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Bebek ve Anne Sağlığı Bilgileri, Hamile Kalmak, Hamile Olmak, Gebelik ve Hamilelik Hakkında Bilgiler, Doğum Rehberi, Hamilelik Sorunları Rehberi

Anne, Bebek ve Oyuncak Ürünleri Ucuza Satın Al

  

     Ana Sayfa
     Hamilelik
     Çocuk Bakımı
     Diyet
     Vitaminler
     Kadın Sağlığı
     Güzellik
     Bebek İsimleri
     Bebek Örgüleri
     Kadın Haberleri

  Arama Kriteri:    
KISA...KISA...KISA...
İşte ilginizi çekeceğini düşündüğümüz haber başlıkları: "Annelik için ideal yaş 34", "Aspirinin kadın kalbine faydası yok", "Kemik erimesine soğan"
Annelik için ideal yaş 34
3 bin annenin sağlık sorunlarını ve ilk çocuklarını doğurdukları yaşı inceleyen bilim adamları, "anne olmak için en ideal yaş 34" sonucuna vardı. İlk çocuklarını ergenlik döneminde veya hemen ergenliğin ardından doğuran kadınların daha çok sağlık sorunu yaşadığı tespit edildi. Bu sonuçlar, İngiliz Sağlık ve Sosyal Davranış dergisinde yayımlandı.
ARAŞTIRMADA ilk çocuğu doğurma yaşı 34'e yaklaştıkça kadınların yaşadığı sağlık sorunlarının daha az olması dikkat çekti. Araştırma ekibinden Prof. John Mirowsky ise, "İlk çocuğunu 34 yaşında doğuran bir kadın, her zaman ilk çocuğunu 18 yaşında doğuran bir kadından sağlık açısından 14 yaş daha gençtir" dedi.

Aspirinin kadın kalbine faydası yok
ABD'nin Florida eyaletinde Amerikan Kardiyoloji Üniversitesi'nin düzenlediği toplantıda "aspirin"in, düşük dozlarda ve düzenli olarak kullanılması halinde, orta yaş grubu kadınlarda felç riskini azalttığı ancak kalp damar hastalıklarına karşı önleyici bir etkisi olmadığı ortaya çıktı. Aynı çalışmada, 65 yaş ve üstü kadınlarda aspirinin her iki durumda da faydalı olduğu açıklandı. Aspirin kullanan kadınlarda felç riskinin genel anlamda yüzde 17 azaldığı; kan pıhtılaşmasından kaynaklanan felçlerde ise riskin yüzde 24 oranında düştüğü belirlendi.

Kemik erimesine soğan
Özellikle yaşlılıkta ortaya çıkan kemik erimesine (osteoporos) karşı en etkin ilacın soğan olduğu ortaya çıktı. The Journal of Agriculture and Food Chemistry (Tarım ve Gıda Kimyası) isimli bilimsel dergide yer alan bir araştırmaya göre, yapılan deneyler, beyaz kuru soğanda bulunan GPCS adlı bileşimin kemikleri güçlendirdiğini ve erimeyi önlemede faydalı olduğunu ortaya koydu.


Bu bilgi 2866 kez okunmuştur.

Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Gebe ve Hamile Sağlığı Bilgileri