Hamile Rehberi, Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Bebek ve Anne Sağlığı Bilgileri, Hamile Kalmak, Hamile Olmak, Gebelik ve Hamilelik Hakkında Bilgiler, Doğum Rehberi, Hamilelik Sorunları Rehberi

Anne, Bebek ve Oyuncak Ürünleri Ucuza Satın Al

  

     Ana Sayfa
     Hamilelik
     Çocuk Bakımı
     Diyet
     Vitaminler
     Kadın Sağlığı
     Güzellik
     Bebek İsimleri
     Bebek Örgüleri
     Kadın Haberleri

  Arama Kriteri:    
Kısa.. Kısa... Kısa...

İşte başlıklar: Kolesterolü yükselene nar suyu, Kalp sağlığınız için kırmızı biber yiyin, Brokoli, ülser ve mide kanserini önlüyor, Aspirin yoksa kiraz...


Kepek ekmeği bağırsakları koruyor
Kepek ekmeği içerdiği yüksek orandaki posa sayesinde bağırsak sağlığını korur. Ayrıca şeker hastalığında, kan şekeri düzeyini regule etmekte etkilidir.

Kalp sağlığınız için kırmızı biber yiyin
Tansiyonu ve kolesterolü düşüren kırmızı bibere acı tadını veren kapraicin adlı madde, güçlü bir antioksidandır. Bu nedenle kırmızı biber, kalp hastalıkları ve kansere karşı da koruyucudur.

Kolesterolü yükselene nar suyu
Nar suyu, kötü kolesterolün (LDL) neden olduğu damar sertliği ve tıkanıklığı gibi sorunlara karşı etkilidir. Ayrıca ishali kesici etkisi de bulunmaktadır.

Funda yaprağı idrar yollarını temizliyor
Funda yaprağı, idrar söktürücü ve idrar yollarını dezenfekte edici özelliğe sahiptir.

Yüksek tansiyona karşı sarmısak
Bol miktarda potasyum, fosfor, selenyum, A ve C vitaminleri ile kükürt içeren sarmısak tansiyonu ve kan kolesterolünü düşürür.

Mantar vitamin deposu
A, C, D vitaminlerinden zengin, 100 gramında 20-40 kalori bulunan mantar protein açısından da zengindir. Posa oranı da yüksek olan mantar barsakların çalışmasını sağlar. İçerdiği 'Lentinian' adı verilen maddenin tümörleri azalttığı bilinmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, beyin kanamaları, damar sertliği, enfeksiyonlara karşı koruyucu, kolesterolü düşürücü özelliği vardır. Yağ oranı yok denecek kadar düşük olan ve kesinlikle kolesterol içermeyen mantarlar, sağlıklı diyet listelerinde kullanılmalıdır.

Brokoli, ülser ve mide kanserini önlüyor
Brokoli, helicobacter pylori virüsüyle savaşıyor. Böylece ülser ve mide kanseri riski önemli ölçüde azalıyor.

Kalsiyum, kolon kanseri riskini azaltıyor
Yapılan çalışmalarda yüksek dozda kalsiyum alımının kolon kanserini önlediği ortaya çıktı.

Aspirin yoksa kirazı deneyin
100 gramında 40 kalori bulunan, C, E vitaminleri ve potasyum bakımından zengin olan kirazın pek çok olumlu etkisi vardır. Kansere karşı koruyucu, kan dolaşımını hızlandırıcı, kolesterol seviyesini dengeleyici ve böbrekleri çalıştırıcı özelliği vardır. Gut hastalığına yakalanma riskini de düşürür. Ağrı kesici özelliği olan kiraz, Aspirin etkisi gösterir. 20 kirazda 12 - 25 miligram arasında antosiyanin bulunmaktadır, bu da bir aspirinden on kat daha etkilidir.

Yeni sağlıklı yaşam sırrı çimen suyu
ABD'de, çimen suyunun popülaritesi her gün biraz daha artıyor. Çimen suyu, büfelerde taze taze sıkılarak 57 gramlık küçük kaplarda servis ediliyor. 2 kilo 250 gram sebzeden alınabilecek vitamin ve minerallere denk olduğu belirtilen bu içeceğin bardağı ise 2.5 dolara (yaklaşık 3.5 YTL) satılıyor. Yüzden fazla vitamin ve enzim içeren çimen suyunun tadı pek de hoş olmadığı için genellikle tek içimlik porsiyonlarla satılıyor; ardından da bir dilim portakal yenmesi öneriliyor.
Bu bilgi 2530 kez okunmuştur.
Hamilelik Rehberi, Gebelik Rehberi, Gebe ve Hamile Sağlığı Bilgileri